מיכאל פינקל - קרקס ישראלי

מיכאל פינקל

לאחר שרותו בצה"ל, נדד במזרח אסיה ובאירופה, שם הופיע במופעי אש ברחוב, חי בסקואטים ובקהילות אלטרנטיביות.

בשנת 1998 נכנס ללמוד בבית הספר לתיאטרון פיזי של ז'ק לקוק בפריז. ובמקביל למד קפואירה ויוגה. לאחר שנה בפריז, ביים והופיע במופעי אש תיאטרליים בפסטיבלי ימי ביניים ובפסטיבל אורייק. שם עלה לראשונה על טרפז וגילה את עולם הקרקס האווירי.

ארבע שנות הכשרה באומנויות הקרקס, שנה בבית הספר לקרקס בליון ושלוש שנים במרכז הלאומי לאומנויות הקרקס בשאלון עם התמחות באקרובטיקה אווירית על חבל אנכי. במהלך תקופה זו, נותן את הסדנא הראשונה ל"חבל אנכי" בישראל ומסייע לפיתוח הקרקס האווירי בישראל. עם סיום לימודיו השתתף ביצירה והופעות עם המופע היוצא של הCNAC  "ביי ביי פרוספרו", הקמת להקת "קרקס הבבט" עם יצירת המופע "ברנגבלנט" סביב נושא הנפילה והפחד, יצירת קטע חבל עם הבימאי דויד אירוינג על פי סיפור קצר של קפקא ועבודה עם הבימאית לוראנס מאיור על יצירה שמערבבת שחקנים וקרקסנים על פי המחזה "הדרך לדמשק" של אוגוסט סטרינברג.

בשנת 2004 מייסד עם סנדרין דוקן את להקת קרקס גאיה וביחד הם מביימים מפיקים ומופיעים עם המופעים "שלג" ו"דיידרימינג" בבלגיה, צרפת, ספרד, אוסטריה, גרמניה, הולנד, אנדורה, בולגריה, מרוקו, ישראל, וקוריאה. בשנת 2006 הם יוצרים את המופע האווירי הגדול לפסטיבל "כל העולם קרקס" בתל אביב, ומופיעים עם אייטמים של טרפזים מתחת למצנחי רחיפה ב"גביע איקרוס" בצרפת.

בשנת 2008 חוזר מיכאל לישראל ומתחיל להופיע עם מופע סולו רחוב "זמן אוויר" בנחלת בניימין, ולאחר מכן גם בנמל יפו ובמתחם התחנה בנווה צדק. ב2010 הוא יוצר את הסולו "Walk With I" שמופיע בפסטיבל עכו וזוכה בפרס העיתונות ומבקרי התרבות בפסטיבל Piste de Lancemant בבריסל. בשנתיים האחרונות הוא לוקח חלק כאומן במופע "קומפליסיטה" בבריסל – מופע קרקס עכשווי ובו 18 אמנים על הבמה למופע של שעה ורבע כאשר 11 מהאמנים הם עם תסמונת דאון.

במקביל משתתף בפרוייקטים שונים בארץ ובחו"ל, וכך יצא לו לעבוד בין השאר עם להקת המחול ריחוף "רטורמונט" בצרפת, עם להקת "אוף אוף" השוויצרית, עם "קפטן זוקיני" בישראל, עם"קברט האף האדום","קפה תו" בפסטיבל ישראל ועוד. ב2005-2007 הוא לימד אקרובטיקה אווירית בישראל בביה"ס סנדסיאל. ובישראל עבד גם עם קרקס ריאקשן, קרקס וואיי, קרקס פלורנטין, ביה"ס הישראלי לקרקס, להקת "הלוליינים", קרקס כפרי ועוד…

מספר פעמים בשנה הוא מעביר סדנאות מקצועיות לרקדנים שחקנים ואנשי קרקס במקומות שונים בעולם ומסייע ביעוץ אקרובטי וכוריאוגרפיה אווירית לפרוייקטים של מחול ותאטרון כגון ההצגה "הילד" של רועי אסף ובהפקה "פיטר פן" של תאטרון אורנה פורת ותאטרון חיפה.

בזמנו החופשי לומד טנגו ארגנטינאי, עיסוי תאיילנדי, ספרדית ואקורדאון במקביל להקמת אתר הקרקס הישראלי ולהיות אבא לילדה בת 7 בשם אביגיל.

גלריית תמונות

מופעים

  • זמן אויר

    מופע לולייני מרהיב של אקרובטיקה אווירית על חבל. האומן מרחף בין שמיים וארץ על חבל לבן וארוך שמשתלשל מגובה 8 מטרים